Herbadent SlovenskoHerbadent CZ - přírodní produkty z léčivých bylin

Herbář

 

ŘEPÍK LÉKAŘSKÝ

AGRIMONIA EUPATORIA

Řepík dorůstá výšky více než 60 cm, jeho žlutá květenství začínají kvést v červnu. K léčení se používá od starověku na nejrůznější neduhy. V lidovém léčitelství byl oblíbený pro silné protizánětlivé a antiseptické účinky, byl doporučovaný i jako pomoc na zarostlé nehty a mužskou impotenci. Druhové jméno „eupatoria“ poukazuje na řeckou pověst. Podle ní prý objevil léčivou moc řepíku jako první král Mithridates Eupator (132 – 63 před Kristem). Řepík lékařský je důležitou součástí účinného bylinného extraktu proti krvácení, zánětům dásní a parodontóze. Je obsažený v registrovaném léčivém přípravku Herbadent masážním roztoku na dásně, který je možné zakoupit v lékárnách. Vyzkoušejte také Herbadent bylinnou zubní pastu pro každodenní péči o zuby a dásně.

Řepík lékařský - léčivá bylina  

MARSDÉNIA KONDURANGOVANÁ

MARSDENIA CONDURANGO

Tento liánovitý keř, dříve nazývaný také baňura, s vysoce popínavými výhonky roste hojně na svazích jihoamerických And, především v Bolívii a Ekvádoru. Kondurangovou kůru používali již staří indiáni proti hadímu uštknutí, přijíci a rakovině. Do Evropy se tato exotická bylina přivážela až od roku 1871. V dnešní době se využívá především při nedostatku trávicích enzymů, pro zrychlení trávení, zlepšení chuti k jídlu. Využívá také jako celkové tonikum, tedy pro regeneraci a celého posílení organismu. Hojně se též využívá i pro přípravu homeopatik. Vyzkoušejte účinky kondurangové kůry ve sladovém vínu Condurango.

Marsdenia Condurango - léčivá bylina

HEŘMÁNEK PRAVÝ

MATRICARIA RECUTITA

Bílé květy heřmánku kvetou od května do září ve volné přírodě. Jeho léčebné účinky jsou známy od antiky, v heřmánku bylo dosud rozpoznáno více než 100 léčivých látek. Má silné protizánětlivé a desinfekční účinky, snižuje i bolest. Je to jedna z nejpopulárnějších léčivých bylin. Je znám i z příběhů o Krtečkovi, který se vydal heřmánek hledat po celém světě, aby uzdravil Myšku, a nakonec ho našel doma poblíž svého krtince. Heřmánek je jednou z hlavních složek bylinného extraktu v dentálních produktech Herbadent a je i složkou bylinných koupelí.

Heřmánek pravý - léčivá bylina  

CHINOVNÍK LÉKAŘSKÝ

CHINOCHNA OFFICINALIS

Keře chinovníku pocházejí z Jižní Ameriky, kde rostou na úpatí And ve výšce 2000 m n.m. Kůra chinovníku obsahuje alkaloid chinin, který dává kůře nahořklou chuť a který proslavil tento keř jako hojně používaný lék. Domorodci jej využívali proti zimnici a později se rozšířil jako lék proti malárii i na jiné kontinenty. Díky jeho nahořklé chuti se přidává do tonikových nápojů, kterým dává výjimečnou chuť. V lékařství se využívá i při trávicích problémech, regulaci srdečního rytmu nebo při křečích v lýtkách. Zlepšuje trávení, a proto umožňuje do organismu rychleji vstřebat železo ze sladového vína Maltoferrochin.

Chinovník lékařský - léčivá bylina
 

ŠALVĚJ LÉKAŘSKÁ

SALVIA OFFICINALIS

Již filmová Saxana používala „babské ucho“, to je lidový název této byliny. Najdete ji v českých zahradách, kde kvete od května do července. Mezi léčivé rostliny patří již od dob starověkého Egypta. Napomáhá regeneraci, má protizánětlivé, antivirotické a antibakteriální účinky. Šalvěj je účinná bylinka proti halitóze (zápachu z úst), proto je součástí extraktu ze směsi bylin, který je obsažený v bylinných ústních vodách Herbadent.

 Šalvěj lékařská - léčivá bylina  

Vrba Bílá

Salix alba

Acylpirin vynalezla vrba bílá. Vrbová kůra má stále velký význam ve fytoterapii. Výborně mírní bolesti, uplatní se při revmatismu, zánětech nervů a také snižuje horečku. Proto je vrba ideální bylinou bylinného extra pro Herbadent bylinné koupele.  

Vrba bílá - léčivá bylina
 

MOCHNA NÁTRŽNÍK

POTENTILLA ERECTA

Tuto léčivou bylinu můžete běžně potkat při jarních výletech do přírody. Poznáte ji podle zářivě žlutých květů, které kvetou od května do září. Výtažek z mochny v Herbadent Parodontol gelu na dásně působí proti gingivitidě (zánětu dásní), krvácení dásní i proti projevům parodontózy, je účinný i na afty. Používá se k vyčiňování kůže a její barvení na červeno. Latinské jméno Potentilla znamená v překladu moc, síla. Naznačuje silné léčivé účinky této byliny. Starý oddenek mochny ve tmě dokonce světélkuje.

 Mochna nátržník - léčivá bylina  

Chmel otáčivý

Humulus lupulus

Když se řekne chmel, každému Čechovi se samozřejmě vybaví vyhlášené české pivo. Tato otáčivá liána má však i blahodárné léčivé účinky, o kterých víme i u nás v Herbadentu a využíváme tak chmel v Herbadent bylinných koupelích. Extrakt z chmele obsahuje látku lupulin. Zklidňuje a tlumí, při koupelích se používá proti křečím a má také antirevmatické a sedativní účinky.

Chmel otáčivý - léčivá bylina
 

MÁTA PEPRNÁ

MENTHA PIPERITA

Latinské jméno máty Mentha pochází z řeckých bájí. Minta byla krásná bohyně, do které se zamiloval bůh podsvětí Hádés. Když se o tom dozvěděla Hádova manželka, proměnila Mintu v krásně vonící rostlinu mátu. Její vonné silice i extrakt působí protizánětlivě, desinfekčně i proti zápachu z úst, pomáhá také odstraňovat křeče. V letním období jsou její listy velmi osvěžující například v letní limonádě s plátky citrónu a kostkami ledu. Na pěstování je nenáročná, proto to je velmi oblíbená zahradní bylinka. Vyzkoušejte její osvěžující účinky např. v mátové koupeli Herbadent.

 Máta peprná - léčivá bylinka  

Levandule lékářská

Lavandula officinalis

Levandule je silně vonný, bohatě větvený, vytrvalý polokeř. Největší význam má jako tradiční léčivá a aromatická rostlina. Lidé si ji přidávali do koupele již v době Antiky. Používá se pro odstranění revmatických bolestí i při nespavosti a bolestech hlavy. Zmírňuje silné emoce a nervové napětí, silice povzbuzuje krevní oběh a prokrvení pokožky. Herbadent levandulová bylinná koupel je relaxační přísada a má uklidňující a uvolňující účinky.

Levandule lékařská - léčivá bylina
 

HŘEBÍČEK

EUGENIA

CARYOPHYLLATA

Hřebíček je usušený kalich z hřebíčkovce kořeněného. Hřebíček se používá jako koření, ale také jako účinné lokální anestetikum a antiseptikum. Jeho anestetické účinky na bolavé zuby jsou známé již z dob Číny ze 3. st. př. n. l. Silice z hřebíčku je součástí dentálních produktů Herbadent, použitím Herbadent roztoku na dásně pak ulevíte od bolesti při zánětu dásní nebo při výskytu aftů v dutině ústní. Nezapomeňte ho přidat do vánočního svařeného vína i s kousky pomeranče, jablka a skořice.

 Hřebíček eugenia - léčivá bylina  

Kopřiva dvoudomá

Urtica dioica

Tato bylina je známá zřejmě všem. Už v dávných dobách se lidé šlehali kopřivami přes nohy, aby se jim lépe prokrvovaly. Proto je kopřiva ideální bylinou do bylinného extraktu koupelí Herbadent. Má detoxikační, posilující a antirevmatické účinky. Pomáhá odvádět metabolity z kloubů a svalů a podporuje pohybový aparát.  Kopřiva má však mnohem širší uplatnění, její extrakt pomáhá při nachlazení, kašli a posiluje organismus.

Kopřiva dvoudomá - léčivá bylina
 

ŽENŠEN PRAVÝ

PANAX GINGSENG

Ženšen je jedna z nejznámějších a také hojně používaných exotických léčivých rostlin. Jeho název pochází z čínštiny a význam může být i „člověčí kořen“. Již staré asijské kultury ho hojně využívaly v lidovém léčitelství, protože jeho účinky jsou pro organismus skutečně komplexní. Obsažené léčivé látky působí antistresově na centrální nervovou soustavu, posiluje imunitní systém, zlepšuje regeneraci a dodává vitalitu. Zpomaluje volné radikály, zrychluje hojení a tlumí zánět. Ne nadarmo byla tato rostlina povolena k pěstování pouze královským rodinám ve starobylé Číně.

 Ženšen pravý - léčivá bylina      
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.