Herbadent SlovenskoHerbadent CZ - přírodní produkty z léčivých bylin

3 TIPY PRO ZÁŘIVÝ ÚSMĚV

Máloco dokáže udělat na okolí tak pozitivní dojem, jako široký zářivý úsměv. Běloskvoucí zuby však nejsou samozřejmostí. Je potřeba o ně pravidelně a správně pečovat. Jak na to? Podívejte se několik užitečných tipů pro krásný úsměv.

Zářivý úsměv

# 1 Zbavte se plaku

Jet pouze na efekt se nevyplácí, především je potřeba mít zuby skutečně zdravé. Zubní kazy vznikají činností bakterií, které jsou přítomny v zubním plaku. Tyto bakterie přeměňují cukry v kyseliny, které posléze narušují zubní sklovinu. Pro prevenci vzniku zubních kazů je tedy klíčové zbavit se lepkavého zubního plaku.

Toho lze docílit jedině pravidelnou dentální hygienou, která neumožní vznik souvislé vrstvy zubního plaku nebo dokonce zubního kamene. Proto si vyberte kvalitní zubní kartáček se štětinami přiměřené tvrdosti (příliš tvrdé zbytečně opotřebovávájí sklovinu, dráždí dásně a nejsou tak přizpůsobivé povrchu jednotlivých zubů) a čistěte si s ním zuby aspoň dvakrát denně. V ideálním případě navštivte i dentální hygienistku, ta vám ukáže správnou techniku čištění.

# 2 Vyhněte se nezdravým dobrotám

Je všeobecně známo, že některé potraviny a nápoje našim zubům zkrátka nesvědčí. Nejvýrazněji bělobu vašich zubů poznamená káva a černý čaj. Na vině je látka tanin, která je ve vysoké míře přítomna právě v černém čaji, ale třeba i v červeném víně. Pokud tedy chcete prospět svému chrupu, dejte přednost dvěma deci bílého, respektive zelenému čaji.

Samozřejmostí jsou pak veškeré potraviny bohaté na cukry – slazené limonády, žvýkací bonbony a další sladkosti. Pokud si sladké neumíte odpustit, redukujte škody zvýšenou péčí o hygienu, po konzumaci cukrovinek si vypláchněte ústa ústní vodou nebo aspoň mějte vždy po ruce žvýkačky bez cukru.

# 3 S bělením opatrně

Zanedbaná prevence a zuby žluté jako sirky vedou řadu lidí k radikálním opatřením. Bylo by hezké si prostě jenom zuby jednou za čas vybělit. Tak jednoduché to ale není. Bělením podomácku si můžete i ublížit, a navíc tím rozhodně nevyřešíte problém se zubními kazy ani pokročilou paradentózou.

V případě, že jste pevně rozhodnutí svoje zuby vybělit, vyhledejte péči odborníka. Budete mít jistotu profesionální péče a vyhnete se komplikacím způsobeným neznalostí. Rozhodně ale vždy dávejte přednost přírodním produktům a řešením. Chemie do sebe už tak dostáváme víc než dost, tak proč svoje tělo ještě víc zatěžovat?

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.