Herbadent SlovenskoHerbadent CZ - přírodní produkty z léčivých bylin

Bolest zubů a dásní – zbavte se jí!

I když západní medicína velmi pokročila, bolesti zubů a problémy s dásněmi trápí velké procento populace. Bolest zubů se většinou spojuje s nepříjemnými zubními kazy, bolest dásní zase může symbolizovat nebezpečný zánět.

Prevence je nedocenitelná

K hlavním příčinám přitom patří špatná péče o dutinu ústní. Pokud si myslíte, že čistit si zuby jednou denně je dostatečné, opak je pravdou! Základem je provádět hygienu nejméně třikrát denně po dobu minimálně pěti minut, nejlépe však po každém jídle. Důležité je věnovat pozornost i místům, kam kartáček na zuby nedosáhne – mezizubním prostorům. Na to se nejvíce hodí mezizubní kartáčky či dentální nitě. Pokud toto zanedbáte, vystavujete se velkému riziku zánětu dásní, který může vyústit až v paradentózu. Zubní plak totiž obsahuje velké množství bakterií, které mohou narušit integritu dásní i zubní skloviny. Zubní kaz, zánět dásní či dokonce paradentóza pak na sebe nenechají dlouho čekat. K správné péči patří i pravidelná návštěva vašeho zubaře, aby se případné neduhy mohly zachytit včas a začít léčit.

Důležitý je také jídelníček. Přemíra bílého cukru a bílé mouky způsobuje překyselení organismu. Kyseliny potom napadají zubní sklovinu i tvrdou část patra a poškozují je.

Řepík lékařský

Bylinky, které léčí

 

Příroda vždy byla nejlepší léčitelkou a navzdory rychle se rozvíjejícímu se chemickému průmyslu, se čím dál více lidí opět obrací na přírodní cestu léčení nemocí. Bylinky mohou účinně ulevit od bolesti a pomoci při léčení neduhů v dutině ústní. Velmi častým problémem jsou afty, které opakovaně trápí velkou část lidí. Ty se dají potlačit různými odvary či bylinnými roztoky na masáž dásní. Velkým pomocníkem jsou i bylinné zubní pasty i ústní vody s obsahem šalvěje lékařské, máty peprné, řepíku, heřmánku, nátržníku či fenyklu. Tyto byliny mohou zmírnit otoky, přispějí k hojení zánětům, dokáží zklidnit dásně, a dokonce některé z nich mají i silný analgetický účinek. Dopřejte si proto tu nejlepší péči, která je k dostání, a nechte se svůj chrup i dásně opečovávat přírodními produkty.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.