Herbadent SlovenskoHerbadent CZ - přírodní produkty z léčivých bylin

Jak si pomoci při bolesti dásní a zubů?

Mnoho lidí se shodne na tom, že není nic horšího než bolavý zub. A i když by se na světě snad našli horší věci, bolest zubů a dásní může být někdy natolik úporná, že člověka může vyřadit i na několik dní z běžného provozu. Mnohem lepší je proto jakýmkoliv neduhům v oblasti dutiny ústní předcházet.

Prevence je klíčem ke zdravému chrupu

Není nic překvapivého na tom, že nejlepší prevencí je pravidelné a důkladné čištění zubů. Stomatologové doporučují minimálně třikrát denně, pokud však trpíte na záněty dásní či máte extrémně kazivé zuby, je nejlepší zuby vyčistit po každém jídle. Plak se totiž tvoří celý den – produkují ho bakterie, které v ústech žijí, a zbytky jídla vytvoří bakteriím ideální prostor pro množení. Důležitá je také technika čištění. To, že zubní kartáček někam nedosáhne, neznamená, že plak tam není. Na mezizubní prostory používejte zubní nit či speciální kartáčky. Velkým pomocníkem, zvláště potom pro citlivý chrup, jsou bylinné zubní pasty. Tyto přírodní pasty jsou šetrné a díky obsahu bylin velmi prospěšné. Nezapomínejte také na jazyk! Možná vás překvapí, že na něm ulpí největší množství bakterií v ústech. Celou péči můžete zakončit vykloktáním bylinné ústní vody či podomácku připraveného odvaru. Časté čištění vás ochrání nejenom před zánětlivými onemocněními a zubními kazy, ale také před paradentózou.

Příroda ochraňuje a léčí

Pokud dáte přednost přírodní prevenci a léčbě před chemickou, vaše tělo vám v budoucnu poděkuje. Co všechno lze využít?

Leciva bylina - mata peprna

  • Zelený čaj je nejenom velmi chutný, ale také zdraví prospěšný. Chrání před rakovinou, srdečními chorobami, ale také (díky vysokému obsahu tříslovin) před zubními kazy. Dopřejte si každé ráno šálek.

 

  • Přírodním a osvědčeným lékem na bolestivé afty jsou bylinné roztoky, ale také třeba propolis. Ten má nejenom hojivé účinky, ale také dokáže nepříjemný vřídek „vypálit“, díky obsahu alkoholu.

 

  • Největším pomocníkem jsou samozřejmě bylinky. Po kterých sáhnout? Nejčastěji používaná je šalvěj. Má silné dezinfekční účinky a je velkým bojovníkem proti paradentóze. Dokáže totiž stáhnout dásně i celou ústní dutinu. Další vhodnou bylinkou je máta. Ta pomáhá od bolesti a přispívá k bělejšímu úsměvu. Na podrážděné a bolestivé dásně se nejvíce hodí heřmánek, který má zklidňující účinky nebo řepík lékařský. Při krvácení z dásní působí hojivě mochna nátržník, která jej dokáže zastavit. Stejný efekt má i přeslička rolní. Proti bolesti zubů vám pomůže kozlík v kombinaci s meduňkou. Analgetický účinek má i hřebíček.

 

  • Při otlacích a jiných poraněních měkkého patra či vnitřní strany tváří velmi účinně pomůže dubová kůra či mochna nátržník.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.